בשמה האמיתי דאבל גולסיסטר – הגבינה מורכבת משתי סוגים של צ'דר ותוספת של תמצית גזר שנותן את הגוון הכתום והטעם הפיקנטי עדין שיש לה.

בשמה השני, גאודה מיושנת, גאודה שיישנו אותה לתקופה של 24 חודשים. הגבינה זכתה בכמה תארים של הגבינה הטובה בעולם וכו'.. גבינה עם טעמים פירותיים ואפטר טייסט מלוח מעט.

דומה מאוד לבושה אך הגבינה הזאת קצת יותר עדינה. היא יוצאת על מנה בצורה של 3 עיגולים קטנים של הגבינה. כל עיגול מורכב מגבינת עזים רכה וטיפה עובש לבן שעוטף אותה. לעומת בושה לגבינה הזאת אין את המרקם הקמבברי. יש לה רק שיכבה דקה של עובש לבן. הגבינה מיודעת לאנשים שאוהבים גבינות עזים או רוצים להתחיל לאהוב.

בושה מגיעה אלינו מצרפת, מיוצרת מחלב עזים, גבינה טרייה. לבושה יש עיגול פנימי של גבינת עזים ברמה גבוה ומבחוץ יש לה מעטפת של עובש לבן. בין העובש הלבן לגבינת עזים קיים חלק נוסף מהעבוש הלבן שהוא חלק קרמי יותר.. מרקם קמבברי.. הגבינה דומיננטית מאוד ועדיף להמליץ עליה לאנשים שאוהבים גבינות עזים.

גבינה מחלב בקר, מגיעה אלינו מאיטליה. חצי קשה. גבינה עם טעמים עדינים מאוד. מוקרמת מאוד יפה על המבורגר. פרובולונה היא גבינה שהעיקר שלה היא לקחת טעמים של מה שיש מתחתיה ולהעצים אותם. מיושנת 4 חודשים.

טעם דומיננטי, הגבינה מיושנת 12 חודשים ומתוך זה מושרת במי מלח לתקופה של 3-4 חודשים. ניתן לראות על הגוש עצמו גבישי מלח.

אותה גבינה כמו הגאודה הרגילה רק עם תוספת של פסטו ירוק.

ברוסן הוא מותג גבינת גורמה צרפתי, בעל מרקם שמנת וטעמים עשירים ועמוקים של פלפלים, הגבינה משתלבת מעולה עם ההמבורגר, נותנת לו מרקם נימוח. 33% שומן.

הגבינה הכחולה הכי עדינה שלנו במסעדה, הגבינה מגיעה אלינו מגרמניה, הגבינה מוגדרת כגבינה רכה. יש לה מרקם רך וקרמי מאוד. בגלל זה היא נשארת גם גבינה עדינה, בעצם העובש לא מתחמצן ומתפתח יותר.

הגבינה מגיעה אלינו מאנגליה, הגבינה הכחולה החזקה ביותר שיש לנו במסעדה היום. גבינה עם מרקם קשה וטעמים דומיננטיים מאוד.

גבינת כבשים, מגיעה אלינו מספרד, הגבינה מיושנת 12 חודשים. טעמים עדינים יחסית לגבינת כבשים אך עדיין מורגשת מאוד וחצי דומיננטית.

אותו תהליך בדיוק ואותה גבינה כמו הגאודה אך שהגבינה הזאת מיוצרת מחלב עזים. המרקם זהה לגאודה מבקר. הטעם של הגבינת עזים עדין יותר משאר גבינות העזים האחרות.

הגבינה מגיעה אלינו מצרפת, גבינה יותר חזקה ויותר דומיננטית. גבינה חצי קשה עם מרקם קצת יותר רך משאר הגבינות הכחולות (למעט הבאווריאן בלו). העובש הכחול טיפה יותר משמעותי בגבינה.